Sprawdzamy, jak skutecznie odkwasić organizm

0

Szukasz skutecznego sposobu na doskonałe samopoczucie, zdrowie i szczupłą sylwetkę? Raz jeszcze przyglądnij się swojej diecie i sprawdź, jakie produkty w niej dominują – być może doszło do zakłócenia równowagi kwasowo-zasadowej, czyli zakwaszenia organizmu. Sprawdź, jak odkwasić organizm i ponownie cieszyć się pełnią życia.

Czym jest zakwaszenie organizmu?

Zakwaszeniem organizmu nazywany jest stan, w którym dochodzi do zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, czyli jednego z ważniejszych mechanizmów zachodzących w ludzkim ciele. Dlaczego taki stan jest dla Ciebie niekorzystny i na co bezpośrednio wpływa? Prawidłowa równowaga kwasowo-zasadowa gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu i jest podstawą zachowania zdrowia. Sprawdź, jak dochodzi do zakwaszenia i poznaj niezawodne sposoby, jak odkwasić organizm.

Jak dochodzi do zakwaszenia?

Bezpośrednią przyczyną zakwaszenia organizmu jest przede wszystkim nieodpowiednia dieta. Na zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej wpływają także brak aktywności fizycznej lub zbyt duża intensywność treningów, niektóre leki, zbyt szybkie tempo życia, nadmiar stresu oraz odwodnienie.

Poznaj objawy zakwaszenia

Obserwujesz u siebie pogorszenie samopoczucia, problemy z koncentracją, nadmierną nerwowość albo długotrwałe zmęczenie? Jeśli badania nie wykazują nieprawidłowości, a Tobie towarzyszą także inne objawy, takie jak bóle i zawroty głowy, zgaga, częste wzdęcia, ociężałość albo bóle mięśni i stawów, prawdopodobnie doszło do zakwaszenia organizmu. Sprawdź, jak odkwasić organizm i pozbądź się cieni pod oczami i problemów skórnych!

Sposoby na odkwaszenie organizmu

Jeśli chcesz ponownie cieszyć się doskonałym samopoczuciem, warto odkwasić organizm. Jak zrobić to skutecznie? Oprócz podjęcia aktywności fizycznej i redukcji stresu warto zadbać o odpowiednią dietę. Jaka powinna być dieta, która pomoże Ci uregulować gospodarkę kwasowo-zasadową organizmu?

- Dieta odkwaszająca powinna być oparta na świeżych warzywach. Warto korzystać również z przetworów. Dbaj, by wybierane warzywa pochodziły od sprawdzonych dostawców i były wolne od chemikaliów i zanieczyszczeń.

- Wybieraj żywność organiczną, wolną od GMO i szkodliwych pestycydów. Warto sięgać po produkty BIO, by mieć pewność ich doskonałej jakości.

- Pij wodę, najlepiej połączoną z octem jabłkowym. Taka kuracja pozwoli Ci skutecznie odkwasić organizm i wyeliminować z diety napoje sprzyjające zakwaszeniu.

- Zrezygnuj z produktów zakwaszających – między innymi białego pieczywa, mięsa i mąki.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl