Więc zaczynamy

0

Jakiś czas mnie tu nie było, dziś mam trochę wolniejszą chwilę i napiszę wam co właśnie udało nam się zrobić. Po tym jak pisałam że chciałam mieć swój własny prawdziwy warzywniak, postanowiliśmy kupić kawałek ziemi i zacząć na nim coś uprawiać właśnie dla was. Rodzice męża uprawiają uprawy ekologiczne i namawiali nas abyśmy się ukierunkowali w tym kierunku. W obecnej chwili staramy się o certyfikat ekologiczny natomiast jeszcze długa droga przed nami. Najpierw musimy wyeliminować pozostałości z gleby po poprzednikach i jest to okres 5 lat. I przez najbliższy okres nasze uprawy będą konwencjonalne.

W obecnej chwili uprawiamy 4 odmiany truskawek Rumba, Honeoye, Marmoladę oraz Malwinę, są to uprawy jedno roczne więc owoców będzie mało a niestety pracy dużo dużo i jeszcze więcej.

Niedawno postawiliśmy również tunel a tam posadziliśmy ogórki i pomidory jajka, pomidory koktajlowe różnych kolorów, i ulubione prze zemnie i moją córeczkę pomidory bawole serce. Nigdy nie zapomnę smaku tych pomidorów pielęgnowanych przez mojego tatę, mam nadzieję ze wspólnymi siłami z mężem uda nam się zrobić tak że będą równie dobrze smakować. Oczywiście jak będziecie mieli ochotę podzielimy się ich smakiem z wami.

Na razie roślinki są małe ale zaczynają rosnąć.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl