Masz problemy z trawieniem? Sprawdź, jak przyspieszyć metabolizm!

0

Odpowiednio szybki metabolizm to sposób na utrzymanie prawidłowej masy ciała i przede wszystkim – doskonałe samopoczucie. Jeśli zmagasz się z problemem zbyt wolnego trawienia, warto sobie pomóc. Poznaj siedem sposobów, jak przyspieszyć metabolizm i pozbądź się dyskomfortu pojawiającego się po posiłku.

Co sprawia, że metabolizm zwalnia?

Metabolizm naturalnie zwalnia z wiekiem, zdarza się jednak, że niewłaściwa dieta albo niezdrowy styl życia przyczyniają się do obniżenia jego tempa znacznie wcześniej. Sprawdź, co sprawia, że metabolizm zwalnia i przekonaj się, jak go podkręcić!

- Przyczyną zwolnienia metabolizmu może być długotrwały stres. Wydzielany wówczas kortyzol podnosi poziom glukozy we krwi, a ta z kolei wywołuje większe zapotrzebowanie na energię;

- Metabolizm zwolni, kiedy narzucisz sobie zbyt restrykcyjną dietę. Zbyt mała ilość dostarczanych kalorii sprawia, że organizm wchodzi w stan zagrożenia i robi wszystko, by przetrwać. W konsekwencji metabolizm maksymalnie zwalnia, a kilogramy przestają spadać;

- Do mniej wydajnej pracy układu pokarmowego przyczynia się także niewłaściwie skomponowana dieta. Obniżone tempo metabolizmu może być przyczyną zbyt dużej ilości cukrów prostych w codziennym jadłospisie;

- Negatywny wpływ na pracę układu trawiennego ma niedobór snu. Warto znaleźć optymalną dla siebie ilość odpoczynku i starać się, by liczba godzin snu była stała;

- Kanapowy tryb życia lub aktywność fizyczna o bardzo niskiej, lub niskiej intensywności także negatywnie wpływają na tempo metabolizmu;

Poznaj skutki wolnego metabolizmu

Obniżone tempo metabolizmu to wolna przemiana materii, a w konsekwencji – problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. Dodatkowo możesz czuć się ociężale i zmagać się z uciążliwymi wzdęciami. Właśnie dlatego warto wiedzieć jak przyspieszyć metabolizm.

Jak przyspieszyć metabolizm?

Naturalnych sposobów na przyspieszenie metabolizmu jest naprawdę dużo! Poznaj najskuteczniejsze z nich i miej pewność, że pozbędziesz się uciążliwych dolegliwości.

- Troskę o prawidłową przemianę materii możesz rozpocząć tuż po wstaniu z łóżka – wystarczy, że zjesz pełnowartościowe śniadanie!

- Jeśli chcesz uniknąć uczucia ciężkości i zadbać o prawidłową pracę układu trawiennego, warto regularnie spożywać posiłki. Kiedy przyzwyczaisz organizm do takiego trybu, możesz mieć pewność, że Twój metabolizm osiągnie największe obroty!

- Nie przejadaj się i jedz lekko! Postaw na owoce, warzywa i nieprzetworzone produkty, głównie te bogate w błonnik.

- Pamiętaj o przyprawach – cayenne, imbir, czosnek i cynamon są niezawodne, jeśli nie wiesz jak przyspieszyć metabolizm w zgodzie z naturą!

- W ciągu dnia na bieżąco uzupełniaj płyny. Picie odpowiedniej ilości wody sprawi, że poczujesz się doskonale, a Twój układ trawienny będzie pracował bez zarzutu!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl