Jak mieć więcej energii? Sprawdzone sposoby!

0

Każdy dzień powinno się wykorzystywać w stu procentach. Wstawać rano i maksymalnie czerpać z tych wszystkich możliwości, które daje życie. Jednak jak można zdobywać góry, kiedy sił brakuje nawet na wstanie z łóżka? Jeżeli Ty też zadajesz sobie to pytanie bądź doświadczasz braku motywacji zdecydowanie zbyt często – skończ z tym! Wystarczy, że poznasz parę sprawdzonych sposobów na to, jak mieć więcej energii, aby korzystać z życia w pełni.

Kluczem jest sen

Mówiąc o tym, jak mieć więcej energii, nie sposób nie zacząć od niemalże magicznej mocy sprawczej snu. Ten często zaniedbywany element doby to jedyny moment, w którym organizm może się zregenerować. Jeśli nie zażywasz odpowiedniej ilości snu, jednocześnie nie dajesz sobie szans na odprężenie i nabranie sił. To, ile godzin powinieneś spędzać w łóżku, zależne jest od Twojego wieku. Co do zasady, im młodszy organizm, tym więcej potrzebuje czasu na regenerację. Dla nastolatków bezwzględne minimum wynosi około 9-10 godzin. W przypadku osób pomiędzy 18, a 65 rokiem życia czas poświęcony na sen może być krótszy, ale nie powinien wynosić mniej niż 6.5 godziny. Kluczem do tego, żeby mieć więcej energii w trakcie dnia, jest nie tylko sen, ale również sposób budzenia się. Najczęstszym błędem jest ustawianie kolejnych i kolejnych drzemek, po usłyszeniu porannego budzika. Zyskane w ten sposób dodatkowe kilkanaście minut snu, przeradza się później w całodniowe zmęczenie. Jeśli często towarzyszy Ci wrażenie, że jesteś lekko odurzony i nie możesz się „wybudzić” – to właśnie skutek zwlekania z opuszczeniem ciepłego łóżka. Jedynym lepszym od snu sposobem na zyskanie energii, jest wybieranie sprawdzonej, naturalnej żywności, pochodzącej z ekologicznych upraw.

Moc natury

Badania dowodzą, że ponad 60% społeczeństwa w Polsce rozpoczyna swój dzień w towarzystwie kawy i hot-doga. To istotny błąd, którego powinieneś się wystrzegać, nie tylko jeśli chcesz mieć więcej energii ale również dla własnego szeroko pojętego zdrowia. Naturalne warzywa w postaci między innymi brokułów, bakłażanów, pomidorów i brokułów, a także liczne gatunki owoców i inne, ekologiczne produkty tego typu potrafią zdziałać niemalże cuda. Możesz przeprowadzić krótki test i zmienić swoje nawyki żywieniowe na tydzień. Zastąp dotychczasowe, wysokokaloryczne i niezdrowe przekąski zdrowymi i naturalnie słodkimi bakaliami. Przepełnione konserwantami słodycze wymień na wypełnione witaminami owoce. Przekonasz się, że momentalnie nabierzesz sił i motywacji. Jak sam widzisz, tak niewiele wystarczy, aby mieć więcej energii każdego dnia.

Wiedza w pigułce

Staraj się wybierać produkty, które pozyskiwane są w sposób naturalny, unikaj artykułów wypełnionych sztucznymi barwnikami i konserwantami. Poza tym zażywaj odpowiedniej ilości snu. 7 godzin to absolutne minimum! To są właśnie sprawdzone sposoby na to, jak mieć więcej energii.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl